„Ochrona dóbr kultury i środowiska” unikatowy kierunek na unikatowe czasy.

Czas realizacji: maj 2015 r. - listopad 2015 r.

Kierownik projektu: dr Rafał Zapłata

Kontakt: r.zaplata@uksw.edu.pl

Charakterystyka projektu:
Projekt ma na celu popularyzację unikatowego i jedynego w Polsce kierunku studiów „Ochrony dóbr kultury i środowiska” w środowiskach uczniów szkół ponadgimnazjalnych, stwarzając możliwość promowania kierunku, jak Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych UKSW w środowisku uzdolnionej młodzieży, co rokuje w przyszłości naborem studentów, gwarantującym wysoki poziom kształcenia. Cel ten będzie realizowany m.in. poprzez odniesienie się do lokalnych dóbr kultury i środowiska, w tym dziedzictwa materialnego i niematerialnego regionu oraz najbliższej okolicy uczniów, co ułatwi potencjalnym – przyszłym studentom zrozumienie zagadnień bezpośrednio związanych z ODKiŚ, poprzez ich odniesienie do bliskich uczniom przykładów.

DLA ZAINTERESOWANYCH

"„Ochrona dóbr kultury i środowiska” unikatowy kierunek na unikatowe czasy" - prezentacja pdf

"Dobra kultury i środowiska: badanie, dokumentacji, zarządzanie i promocja" - prefentacja pdf

WYSTAWA CZASOWA